Škole u Africi

Već pet godina, u suradnji sa Zakladom Nelson Mandela i Hamburškim društvom za promoviranje demokracije i međunarodnog prava, UNICEF u svijetu prikuplja sredstva za škole u Angoli, Malaviju, Mozambiku, Ruandi, Južnoafričkoj Republici i Zimbabveu, kako bismo djeci Afrike omogućili pristup obrazovanju i time im dali priliku za iskorak iz začaranog kruga siromaštva.

Do sada je naša škola zajedno s okolnim školama skupila 2060 kuna koji su donirali učenici i djelatnici tih škola. Osim toga još je održan humanitarni koncert od koga je zarađeno 3781 kunu te prodaja dječijih radova. Zarađeni novac donirat će se djeci u Ruandi. U okviru te akcije održat će se još prodaja kolača te skupljanje papira i boca.

objavila:Jelena Kurilić 7.12.2009