Pretraživanje Knjižnice

Knjižnica osnovne škole Jurja Dalmatinca je, kao i sve knjižnice Zadarske županije, dio sustava umreženih knjižnica. Sustav umreženih knjižnica omogućuje nam da online vršimo pretragu bibliografske baze podataka.

Bibliografska baza podataka pretrazuje se po kljucnim rijecima, elementima bibliografskog opisa ili u okviru slozenih pretrazivanja po njihovim kombinacijama. Pri tome se pronalaze jedinice koje u okviru trazenog pojma sadrze zadane rijeci ili niz znakova.
Na pretrazivanje po kljucnim rijecima mozete utjecati upisom zvijezdice s desna ili upitnika u sredini rijeci. U ostalim slucajevima mozete upisati nepotpune rijeci. Vidi primjere.
Opseg pretrazivanja mozete smanjiti po kriterijima: bibliografska razina, oblik sadrzaja, vrsta zapisa i godina izdavanja . Ako ste odabrali pretrazivanje po kljucnim rijecima mozete odabrati jezik.

Pretraživanje skupnog kataloga osnovnih škola Zadarske županije (u polju Posjedovanje odaberite OŠ Jurja Dalmatinac - Pag).