2. razred - terenska nastava

U srijedu 31.10.2012. , učenici 2. razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi kako bi kroz neposrednu stvarnost utvrdili svoja znanja o širem zavičaju. Posjetili su Pašku siranu i vidjeli kako nastaje čuveni paški sir

Nakon toga su otputovali u Lun gdje su posjetili uljaru i upoznali se s procesom nastanka maslinovog ulja. Prošetali su prekrasnim lunjskim maslinicima, naučili puno zanimljivosti i vidjeli maslinu staru preko 1600 godina. Na povratku su posjetili grad Novalju. Obišli su „ružu vjetrova“, crkvu sv. Katarine, crkvu Majke Božje od ružarija te ostatke mozaika starokršćanske bazilike. Kroz cijelu terensku nastavu vodio ih je stručni turistički vodič Branko Donadić. Ovim putem mu zahvaljujemo na uloženom trudu i vremenu.

Više slika u foto galeriji.

objavio: Šime Gligora   datum: 13. 11. 2012.

Kurikulum 2020/2021

Kurikulum OŠ Jurjaj Dalmatinac Pag 2020/21