Osnovna Škola Jurja Dalmatinca Pag

Terenska nastava - Vransko jezero

Učenici trećih razreda naše škole 22.05.2018  sa svojim su učiteljicama realizirali . Posjetili su Park prirode Vransko jezero i Vidikovac Kamenjak.

Učenici su uz lokalnog vodiča promatrali Park prirode. Na samom početku djeca su upoznata sa pravilima ponašanja Parka prirode. Upoznavala su se sa  pticama koje obitavaju u tom staništu i ribama koje žive u toj vodi. Promatrala su životinje pomoću dalekozora i uživala u mnoštvu novih i dosad neviđenih ptica.

Popeli smo se na Vidikovac  Kamenjak s kojeg se pruža prekrasan pogled na cijeli Park prirode Vransko jezero i otoke zadarskog arhipelaga. Uživali smo u pogledu koji, slobodno možemo reći, obara s nogu.

Djeca su bila zadovoljna i cijeli izlet je prošao u veselom tonu.  Vratili smo se svojim kućama obogaćeni mnoštvom novih znanja i  zanimljivosti.

Više slika u galeriji

objavio: Šime Gligora   datum: 28. 5. 2018.

TOČKA

Točka broj 2.