Međužupanijska smotra učeničkih zadruga u Rogoznici

Rogoznička marina Frapa prošli petak, 17. travnja 2015. godine  bila je domaćin Međužupanijske smotre učeničkog zadrugarstva Zadarske i Šibensko-kninske županije.

Oko 60-tak učenika iz 15 učeničkih  zadruga predstavilo se različitim radovima, a najboljima su ocijenjeni radovi Učeničke zadruge „Roćelica“ Osnovne škole Jurja  Dalmatinca Pag te Učeničke zadruge ‘Zeleni orah’ Osnovne škole ‘Skradin’.

Na smotri su sudjelovale dvije učenice 8. razreda naše škole, Vedrana Maržić i Adriana Tičić. Voditeljice su bile: Jasna Magaš voditeljica  „Čipkarica“ te profesorica Lidija Crnković voditeljica UZ „Roćelica“.

Zahvaljujući pobjedi kao predstavnici naše županije stekli smo pravo sudjelovanja na Državnom natjecanju učeničkog zadrugarstva koje će se u svibnju održati u Zagrebu. Učenička zadruga „Roćelica“ najbolja je  bila  zahvaljujući svojim radovima izrade autohtone paške čipke, a Učenička zadruga ‘Zeleni orah’ iz Skradina, pobjedu je odnjela zahvaljujući odlično prezentiranim i napravljenim radovima na restauriranju starog namještaja.

Teme kojima su se mladi zadrugari predstavili najviše govore o kulturi i običajima kraja iz kojeg učenici dolaze. Možemo reći da učeničko zadrugarstvo potiče razvoj radnih navika, kreativnosti i inovativnosti kod učenika te ga treba i u budućnosti njegovati i još više razvijati.

Voditeljica UZ „Roćelica“: Lidija Crnković, prof.

objavio: Šime Gligora   datum: 25. 4. 2015.

Kurikulum 2020/2021

Kurikulum OŠ Jurjaj Dalmatinac Pag 2020/21