Susret s književnicom Nadom Mihoković Kumrić

U Mjesecu hrvatske knjige, 11.studenog, na Dan hrvatskih knjižnica održan je književni susret s Nadom Mihoković-Kumrić. Književnica je predstavila svoja dva romana: „Tko vjeruje u rode još“ i „Lastin rep“, uvrštene u popis lektire za 4. i 7. razred. Susret je održan u školskoj knjižnici. U predstavljanju su sudjelovali učenici iz grupe Mladih knjižničara. Susretu je prisustvovao dio učenika šestog i četvrtog razred.

Nada Mihoković-Kumrić  rođena  je 1951. u Novigradu Podravskom. Gimnaziju je završila u Koprivnici, a u Zagrebu je diplomirala na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu i magistrirala na Medicinskom fakultetu. Piše za djecu, mladež i odrasle, a za svoj prvi roman 'Lastin rep' dobila je nagradu 'Mato Lovrak' za najbolji dječji roman u 1995. godini. Objavila je zbirke pripovjedaka za mladež 'Mjesto pod suncem' i 'Uvijek nada',  romane za mladež 'Mrazovac' i 'Rep, ali ne lastin', roman za djecu 'Tko vjeruje u rode još', zbirku priča za djecu 'Vrijeme je' te romane za odrasle 'Prilagođeni' i 'Vjetar kroz kosu'.

Na ugodnom i prijateljskom književnom susretu književnica je pričala o svojem životu, radu i inspiracijama te kako je uz posao farmaceutkinje uvijek i u svijetu književnosti koji je njezina velika ljubav. Kroz zanimljiv i poučan razgovor u poticajnoj atmosferi učenici su razgovarali s književnicom te ju obasipali brojnim pitanjima.

Na kraju druženja književnica je za školsku knjižnicu darovala svoje knjige, „Mrazovac“, „Rep, ali ne lastin“, „Vrijeme je“, „Uvijek nada“ i „ Mjesto pod suncem“.

Više slika sa susreta sa književnicom pogledajte u našoj fotogaleriji.

objavio: Šime Gligora   datum: 15. 11. 2011.

Kurikulum 2020/2021

Kurikulum OŠ Jurjaj Dalmatinac Pag 2020/21