Obavijest za roditelje

Poštovani roditelji, od 16. studenog 2021. godine počinje se primjenjivati Odluka o uvođenju posebne sigurnosne mjere obveznog testiranja za zaposlenike u javnim ustanovama (prema tome i školama) i sve one koji dolaze u službene prostorije škole. Odluka se, dakle, odnosi i na roditelje koji dolaze na individualne razgovore s razrednicima i predmetnim učiteljima te na roditeljske sastanke.

Sukladno Odluci Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, roditelji koji dolaze u školu (osim onih koji iz opravdanih razloga moraju dovesti dijete do učionice) moraju na ulazu u školu pokazati neki od dokumenata kojim dokazuju da su preboljeli zarazu izazvanu korona virusom, da su cijepljeni ili da su testirani unutar 48 sati i da im je test negativan.

Dokument kojeg roditelj može pokazati je:

• EU digitalna COVID potvrda,
  • Potvrda liječnika o preboljenju ili
  • Potvrdu o negativnom testu koji nije stariji od 48 sati.

Roditelji koji iz bilo kojeg razloga nemaju niti jedan od navedenih dokumenata mogu s razrednicima ili predmetnim učiteljima dogovoriti individualni razgovor putem telefona ili poruka elektroničke pošte te način sudjelovanja na roditeljskom sastanku.

S poštovanjem.

Ravnateljica:

Željka Zubović, dipl. učitelj

objavio: Marin Buljanović   datum: 15. 11. 2021.