Zadar čita - Pag čita

„Zašao neki momak u Šumu Striborovu, a nije znao
da je ono šuma začarana i da se u njoj
svakojaka čuda zbivaju."

Ivana Brlić-Mažuranić: Šuma Striborova

U cilju poticanja i razvijanja potrebe, navike i kulture čitanja, Gradska knjižnica Zadar i ove godine nastavila je s manifestacijom ,,Zadar čita" koja se ove godine održavala od 24. do 28. travnja u cijeloj Zadarskoj županiji.

Za temu je izabrana ,,Šuma Striborova", prva u nizu bajki u ,,Pričama iz davnine“ Ivane Brlić-Mažuranić, čiju smo stotu obljetnicu od prvog izdanja obilježili prošle godine    (Matica hrvatska, 1916.). Dodatni motiv za temu je književna i kulturološka ostavština Ivane Brlić-Mažuranić i prigoda za prisjećanje na jednu od najvećih hrvatskih književnica, hrvatskog Andersena.

U manifestaciji ,,Zadar čita - Pag čita" sudjelovali su učenici 4. razreda naše škole. U petak 28. travnja oni su u školskoj knjižnici sa svojom učiteljicom Tanjom Fabijanić i školskom knjižničarkom Ivankom Majić čitali i prepričavali priču Šuma Striborova te pričali priču s promijenjenim završetkom. Rezultati rada bili su duhoviti i kreativni pisani radovi.

objavio: Šime Gligora   datum: 2. 5. 2017.