Održana "Večer matematike"

Hrvatsko matematičko društvo već nekoliko godina organizira „Večer matematike“, u vrtićima i školama diljem Republike Hrvatske.

U ovu zanimljivu i edukativnu večer ove se godine uključila i naša škola.

Matematičke radionice održale su se u matičnoj školi i u područnim školama Povljana i Dinjiška. za učenike od 1. do 6. razreda. Večer matematike pripremile su učiteljice razredne nastave i učiteljice matematike. Na matematičko druženje odazvao se i velik broj roditelja koji su sa svojom djecom rješavali zanimljive matematičke zadatke.

" Cilj ovakvog okupljanja je odgovoriti matematičkim izazovima, dokazati da matematika može biti zanimljiva i zabavna i da nije nimalo teška. Organizacijom ovakve večeri želimo poticati zajedništvo između učenika, učitelja i roditelja", kazala je Željka Zubović, ravnateljica OŠ Jurja Dalmatinca.

Više slika u foto galeriji.

objavio: Šime Gligora   datum: 14. 12. 2014.