Smotra tradicijske baštine Osnovnih i Srednjih škola zadarske županije

U utorak, 29.4.2014. dio članova dječjeg zbora „Vijolice“ sudjelovao je na Smotri tradicijske baštine Osnovnih i Srednjih škola zadarske županije.

Na smotri je sudjelovalo oko 170 učenika iz 10 škola. Kroz folklorni, glazbeni i dramski izričaj predstavljeni su običaji iz raznih krajeva naše županije.

„Vijolice“ su izvele svoju pjesmu „Na kušinu“ koja je bila ukomponirana u zajedničku točku s folkorom i dramskom skupinom naše srednje škole. Točka je nosila naziv „Kušin“ , a osmislila ju je profesorica Nataša Strugar.

Nakon  izvedbe točke, koja je bila popraćena velikim pljeskom, razgledali smo izložbu starih uporabnih predmeta i tradicijskog veza te posjetili Zavičajni muzej.

Nakon domjenka za mentore i učenike, zadovoljni smo krenuli za Pag.

Više slika u fotoglaeriji.

objavio: Šime Gligora   datum: 12. 5. 2014.