OSNIVANJE UČENIČKE ZADRUGE

U tijeku su pripreme za osnivanje učeničke zadruge u našoj školi. Zadruga je dragovoljna interesna organizacija u čiji su rad uključeni učenici, učitelji i roditelji.

Rad u zadruzi organiziran je kroz rad u izvannastavnim aktivnostima. U program rada zadruge naše škole ući će neke od aktivnosti u koje ste se uključili, a to su ČIPKARSKA GRUPA, EKO GRUPA, LIKOVNA GRUPA I  DRAMSKO-RECITATORSKA GRUPA NA ZAVIČAJNOM GOVORU, IZRADA WEB STRANICE. Prema interesu učenika i učitelja, u zadrugu mogu ući i druge izvannastavne aktivnosti.

Zadruga ima tri sekcije:

• ČIPKARSKA SEKCIJA
  • EKO-ETNO STVARAONICA: eko grupa, likovna grupa, dramsko-recitatorska grupa na zavičajnom govoru
  • MEDIJSKA SEKCIJA: izrada web stranice

Zadrugom upravlja Zadružni odbor, koji ima 7 članova, od kojih je jedan član predstavnik roditelja, a dva člana su predstavnici učenika.

Zadruga će biti učlanjena u Hrvatsku udrugu učeničkog zadrugarstva, zajedno s mnogim drugim zadrugama koje rade u školama diljem Republike Hrvatske. Članovi svih zadruga se upoznaju i druže na zadružnim sajmovima koji se održavaju u različitim mjestima naše domovine, a na kojima ćemo i mi sudjelovati.

Radovi koji nastaju u zadruzi, mogu se prodavati i na taj način zaraditi sredstva za putovanja i daljnji rad zadruge.

Članstvo u zadruzi je dragovoljno. Članom zadruge postaje se potpisivanjem pristupnice.

Svi učenici se mogu učlaniti u zadrugu.

Učenici koji su se već uključili u rad čipkarske grupe, eko grupe, likovne grupe, dramsko-recitatorske grupe na zavičajnom, neće imati više obveza od ovih koje imaju sudjelujući u radu izvannastavne aktivnosti.

Osnivačka skupština učeničke zadruge, održat će se u petak 25. listopada u 12, 30 sati.

Ukoliko imate pitanja u svezi rada učeničke zadruge, možete se obratiti ravnateljici.

objavio: Šime Gligora   datum: 18. 10. 2013.