OBAVIJEST BROJ 17 - VANJSKO VREDNOVANJE 2013

Za učenike 8. razreda koji će pisati ispit u sklopu projekta  vanjsko vrednovanje i za učenike od 5. do 7. razreda i učenike 8. razreda koji ne pristupaju vanjskom vrednovanju

ZA UČENIKE 8. RAZREDA KOJI ĆE PISATI ISPIT U SKLOPU PROJEKTA  VANJSKO VREDNOVANJE

Ispit iz hrvatskoj jezika i engleskog jezika za učenike 8. razreda, u sklopu projekta Vanjsko vrednovanje, održat će se u petak 8. ožujka 2013. godine.

• Ispit iz hrvatskog jezika održat će se u učionici engleskog jezika.
  • Ispit iz engleskog jezika održat će se u učionici matematike.
  • Ispit započinje u 8,30 h.
  • Ispit traje 80 minuta.
  • Ispit se sastoji od dva dijela.
  • Prvi dio traje 60 minuta.
  • Drugi dio ispita traje 20 minuta.
  • Između prvog i drugog dijela ispita nema pauze.
  • Prvi dio ispita iz hrvatskog jezika ispituje znanje iz jezika i književnosti te razumijevanje pročitanog teksta, a drugi dio pisanje kratkog sastavka.
  • Prvi dio ispita iz engleskog jezika ispituje vokabular, gramatiku te razumijevanje pročitanog teksta, a drugi dio pisanje kratkog sastavka.
  • Učenici moraju sa sobom imati gumicu i šiljilo, olovku će dobiti zajedno s testom u školi.
  • Učenici koji pišu ispit moraju doći u školu najkasnije 15 minuta prije početka ispita – 8,15 sati.
  • Za vrijeme pisanja ispita učenici se moraju pridržavati pravila koje će dobiti od voditelja ispitne prostorije:
  • ne smiju napuštati prostoriju bez pratnje,
  • ukoliko učenik završi s pisanjem ispita prije mora u tišini čekati kraj pisanja ispita, ne smije napuštati ispitnu prostoriju.

Učenici putnici će u školu doći autobusom prema redovnom rasporedu, a nakon pisanja ispita autobus će krenuti u 10,15 sati za Šimune i Vodice, a u 10,40 za Povljanu, Vlašiće, Goricu, Staru Vasu…

Svim učenicima želim da postignu dobre rezultate iz ispita koji pišu. Sretno!

OBAVIJEST ZA UČENIKE OD 5. DO 7 RAZREDA I UČENIKE 8. RAZREDA KOJI NE PRISTUPAJU VANJSKOM VREDNOVANJU

U petak, 8. ožujka, učenici 8. razreda pisat će ispit iz hrvatskog jezika i engleskog jezika u sklopu projekta Vanjsko vrednovanje obrazovanja, koje provodi Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja. Za pisanje ovakvog ispita učenici trebaju mir, kako bi mogli postići što bolje rezultate. Zbog toga će u petak 8.03. prva tri sata ( do velikog odmora) nastava biti organizirana na isti način kao i  za vrijeme županijskog natjecanja iz talijanskog jezika. Učenici se neće seliti nego će prva tri sata imati u jednoj učionici, a prema rasporedu:

• 5. UČIONICA GEOGRAFIJE
  • 6. A UČIONICA FIZIKE
  • 6. B UČIONICA KEMIJE
  • 7. A UČIONICA POVIJESTI
  • 7.B UČIONICA  HRVATSKOG JEZIKA
  • 8. R. (učenici koji ne pišu ispit) – UČIONICA LIKOVNE KULTURE
  • POSEBAN RAZREDNI ODJEL – UČIONICA POSEBNOG RAZREDNOG ODJELA

Pozivam sve učenike na pristojno ponašanje i na mir, jer na taj način pomažu svojim starijim kolegama. Vjerujem da ćete i ovoga puta pokazati kako imate razumijevanja za druge i svojim ponašanjem pomoći prijateljima osmašima.

objavio: Šime Gligora   datum: 7. 3. 2013.