ŽUPANIJSKA SMOTRA DANI KRUHA-ZAHVALNOST ZA PLODOVE ZEMLJE

Učenici Osnovne škole Jurja Dalmatinca Pag sudjelovali su na županijskoj smotri Dani kruha-zahvalnost za plodove zemlje koja je održana u Osnovnoj školi Zemunik u Zemuniku Donjem.

Tema ovogodišnje manifestacije Dani kruha održala se pod nazivom „Plodovi našeg zavičaja“. Naši su učenici predstavili tradicionalne paške kolače kao što su štrike, rafijoli, pandešpanj, kroštule, fritule, baškotine te neke druge plodove našeg grada i otoka, sir s okusom kadulje , med od kadulje i suhe smokve s rakijom.

U pripremi kolača sudjelovale su: Marija Bulić, Marija Dunđer, Eva Faćini, Nevenka Kustić, Ljubica Meštrović, časne sestre benediktinke koje su ispekle i donirale kolače. Paška sirana donirala je sir s okusom kadulje, Boris Palčić donirao je med i rakiju, a Pekarnica Vodice različite vrste kruha.

Ovim putem zahvaljujemo svima koji su se uključili u organizaciju ove manifestacije.

Više slika u foto galeriji.

objavio: Šime Gligora   datum: 19. 10. 2012.