ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ TALIJANSKOG JEZIKA U OSNOVNOJ ŠKOLI JURJA DALMATINCA PAG

U ponedjeljak 19. ožujka  u Osnovnoj školi Jurja Dalmatinca Pag održano je županijsko natjecanje učenika iz talijanskog jezika. Na natjecanju je sudjelovalo 25 učenika koji su na školskoj razini natjecanja postigli najbolje rezultate. Među  njima su bile  dvije učenice  iz paške osnovne škole i to učenici Ana Kurilić i Martina Zubović, obje iz 8. razreda.

Učenice Martina Zubović iz Osnovne škole Jurja dalmatinca Pag i Michelle Acierno iz Osnovne škole Petra Preradovića Zadar  su na današnjem natjecanju postigle najbolje rezultate te će biti predložene da Zadarsku županiju predstavljaju na državnom natjecanju, koje će se održati od 11. do 13. travnja.

Učenici i njihovi mentori  posjetili su svetište Majke Božje od Staroga Grada i Pašku siranu.

Organizaciju županijskog natjecanja svojim su donacijama pomogli: Market Lorenco, Papirnica Sabalić i Pekarnica Vodice, kojima se ovim putem zahvaljujemo. Zahvaljujemo se i paškom župniku don Igoru Ikiću i djelatnicima Paške sirane na zanimljivom vodstvu i prezentaciji, kojima su obogatili program natjecanja i natjecanje učinili zanimljivijim.

Vjerujem da je boravak u našoj školi i našem gradu učenike i njihove mentore obogatio novim znanjima i vrijednim iskustvom.

Uskoro Rezultati...

ZupNat_TalJezik_ListaA.pdf (39.99 KB)
ZupNat_TalJezik_ListaB.pdf (43.93 KB)

objavio: Šime Gligora   datum: 19. 3. 2012.